10 milyon Dolarlık Kimse Yok mu vurgunu

FETÖ/PDY’nin, Kimse Yok mu derneğinin kanun hükmünde kararname ile kapatılmasının ardından, faaliyetlerini Brüksel merkezli olarak kurdukları “KYM İnternational” adıyla faaliyetine devam ettiği belirlendi.

Kimse Yok mu derneğinin 17/25 Aralık operasyonlarının ardından garip ve yetimler için toplanan en az 10 milyon Dolar parayı yurtdışında bulunan ve kendileriyle iltisaklı olan kuruluşlara transfer ettikleri belirlendi.

PARALAR ABD, ALMANYA, HOLLANDA VE BRÜKSEL’E GİTMİŞ

Kimse Yok mu derneğinin, Türkiye’den yetim ve garibanlara yardım vaadiyle topladığı paraların ABD, Almanya, Hollanda ve Brüksel’de bulunan Time To Help derneğine, ABD merkezli Embrace Relief isimli kuruluşlara transfer edildiği belirlendi.

İŞTE PARA TRANSFERLERİNİN YAPILDIĞI BAZI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ

Parliamentaryleague 49 bin 968 Dollar, Clinton Globalinitiative’e 5 ve 10’ar bin Dolarlık sevkiyatlar, Timetohlep (Hollanda menşeili), Türkish Business Center,Embrace Relief Foundation.

VURGUNUN BOYUTU ARTACAK

Yürütülen soruşturmada, yurtdışına transfer edilen para miktarının en az 10 milyon Dolar olduğu belirlenirken, bazı verilerin de silindiği belirlendi. Bilişim Şube Müdürlüğü ekipleri silinen verilerin kurtarılması için çalışmalarına devam ediyor. Silinen verilerin geri getirilmesiyle vurgunun boyutunun çok daha artacağı öğrenildi.

YORUM YOK

CEVAPLA