Michaela Noroc, işinden ayrılıp kendine yeni bir hayat kurmuş Romanyalı bir fotoğrafçı. 2 yıl önce sırt çantasını ve fotoğraf makinesini alarak dünyayı gezmeye ve farklı külterlerden kadınları fotoğraflamaya başlamış.

Başlattığı projeye “Güzellik Atlası” adını vermiş. Projenin amacı ise dünya üzerindeki çeşitliliği kadın portreleri üzerinden anlatmak. Çok düşük bir bütçe ile bu gezileri yaptığı için girdiği her türlü çevre ve kültüre dahil olmuş, kısa süreli de olsa o kültürdeki insanlar gibi yaşamış. Bu tecrübenin ardından belirttiğine göre güzelliğin kozmetikle ilgili bir şey olmadığını ve insanların kendisi olması ve doğal olması ile erişilebilecek bir değer olduğunu düşünüyor.

Ayrıca popüler kültür ve globalleşmenin insanların hepsini aynı görünür ve aynı davranır hale getirdiğini ancak esas güzelliğin farklılıklarımızdan ortaya çıktığını düşünüyor ve ekliyor; “Amacım gezilerime devam ederek Güzelik Atlası’nı farklı kültürleri ve çeşitliliği yansıtan bir ayna haline getirmek, dilerim ki farklı ve özgün kalmak isteyenler için bir ilham kaynağı olur.”

AMAZON YAĞMUR ORMANLARI
Amazon Yağmur Ormanları

AMERİKA

Amerika

 

amerika-kadin-fotograf2

AVUSTRALYA

Avustralya

BREZİLYA

Brezilya

 

ÇİN
cin-kadin
cin-kadin-fotograf2

 

EKVATOREkvator

ETİYOPYA

Etiyopya Etiyopya2

FİNLANDİYA

Finlandiya

 

GÜRCİSTANGürcistan

İNGİLTERE

ingiltere-kadin

İRAN

İran iran-kadin-fotograf

KOLOMBİYA

Kolombiya

Kolombiya2

KÜBA

Küba Küba2

LETONYA

Letonya

 

          MYANMARMyanmar

 

Myanmar2

     ÖZBEKİSTAN

Özbekistan

ROMANYA

Peru Romanya

SİNGAPUR

Singapur

ŞİLİ

Şili

Şili2

TAYLAND

tayland-kadin Yeni Zelanda

 

YORUM YOK

CEVAPLA