Kapat

Mimar Sinan Gençlik Merkezi'nden gençlere seminer-GAZİANTEP

Tarih: 13.08.2010

Mimar Sinan Gençlik Merkezi'nden Gençlere Seminer-GAZİANTEP, Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi bünyesinde hizmet veren Mimar Sinan Gençlik Merkezi'nde eğitim alan 150 öğrenciye, yaz eğitimi kapsamında 'Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma ve Acil İlk Yardım' konulu seminer verildi.


FriendFeed ile Paylaş
Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi bünyesinde hizmet veren Mimar Sinan Gençlik Merkezi'nde eğitim alan 150 öğrenciye, yaz eğitimi kapsamında 'Bulaşıcı Hastalıklardan Korunma ve Acil İlk Yardım' konulu seminer verildi.

Onur Sağlık Ocağı Başhekimi Dr. Duygu Hıdıroğlu'nun verdiği seminerde, öğrencilere, bulaşıcı hastalıklardan korunmak için kişisel hijyenlerine dikkat etmeleri konusunda uyarılar yapıldı.

Bulaşıcı hastalıklara karşı alınacak önlemlerin en başında kişisel hijyenin geldiğini hatırlatan Hıdıroğlu; evde, sokakta, işyerinde, okulda, oyun alanlarında ve insanların ortak kullanım alanlarında temizliğe dikkat ederek, sık sık ellerin yıkanması gerektiğini ifade etti. Kaza anlarında acil ilk yardımın önemine de değinen Hıdıroğlu, herkesin çevresine faydalı olması için ilk yardım eğitimleri alması ve öğrenmesi gerektiğini sözlerine ekledi.


Cihan Haber AjansıEtiketler:
Bu Haber Toplam 1053 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya