Bayrampaşa’da bir kuyumcuya giren yüzleri maskeli elleri silahlı 3 soyguncu sert kayaya çarptı. Kuyumcu sahibi tabancasını çekerek soygunculara kurşun yağdırdı. Kuyumcu sahibi soygunculardan birini bacağından yaraladı. Plakaları sökülmüş lüks araçla kaçmaya çalışan soyguncular yaklaşık 100 metre sonra ağaca çarparak kaza yaptı. Yaralı soyguncu araç içinde sıkışırken, diğer 2 soyguncu yaya olarak kaçtı. Soygunculardan biride kısa sürede yakalandı. Polis, kaçan soyguncuyu yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Olay, saat 11.00 sıralarında Ali Fuat Başğil Caddesi üzerinde bulunan Melis Kuyumcusunda meydana geldi. Plakaları sökülmüş lüks marka araçla kuyumcunun önüne gelen yüzleri maskeli ellerinde pompalı tüfek bulunan 3 soyguncu kuyumcuya girdi. Soyguncular içeri girmeden olayı fark eden kuyumcu sahibi tabancasını çekerek soygunculara kurşun yağdırdı. Sert kayaya çarpan ve şaşkına dönen soyguncular biri bacağından yaralandı. Silahlı soyguncular hiçbir şey alamadan hızla olay yerinden uzaklaşmaya çalıştı.

Geldikleri araçla kaçan saldırganlar, olay yerinden yaklaşık 100 metre uzaklaştıktan sonra bir ağaca çarparak kaza yaptı. Bacağından yaralanan ve aracı kullanan soyguncu kazadan sonra aracın içinde sıkıştı. Diğer iki saldırgan olay yerinden kaçtı. Kaçan saldırganlardan birisi de daha sonra polis tarafından kısa sürede yakalandı. Polis, kaçan 3’üncü soyguncuyu yakalamak için çalışmaları sürdürüyor.

YORUM YOK

CEVAPLA