Haftanın filmleri
KARDEŞİM BENİM

Vizyon Tarihi: 15 Ocak 2016

Yapımı: 2015 – Türkiye

Tür: Dram

Yönetmen: Mert Baykal

Oyuncular: Burak Özçivit, Aslı Enver, Murat Boz

FİLMİN ÖZETİ

Filmde, yıllar boyunca görüşmeyen iki kardeşin, babalarının ölümünün ardından yeniden kesişen hayatları beyazperdede olacak. Burak Özçivit ve Murat Boz’a Aslı Enver eşlik ediyor. Filmin çekimleri 2015 Haziran ayında başlamıştı.


BİZANS OYUNLARI

Vizyon Tarihi: 15 Ocak 2016

Yapımı: 2016 – Türkiye

Tür: Komedi

Yönetmen: Gani Müjde

Oyuncular: Tolgahan Sayışman, Tuvana Türkay, Gürkan Uygun, Ünal Yeter, Gonca Vuslateri

Senaryo: Gani Müjde

Yapımcı: Şükrü Avşar

FİLMİN ÖZETİ

Bizans Oyunları filminde Kral Klitor (Altuğ Yücel), Kraliçe Klitorya (Gonca Vuslateri), Prens Adonis (Tolgahan Sayışman), Prenses Bonservis (Özge İnce) ve kralın kardeşi Muhteris’ten (Murat Dalkılıç) oluşan Bizanslılar; Güney Amerika’dan Anadolu’ya göç ederek Türkler’le karışan Mayalar’la, yani Maya Beyi Gazi Magosa (Gürkan Uygun), eşi Köşem Sultan (Ebru Aykaç), oğlu Vurkaçoğlu (Ünal Yeter) ve kızı Ayçörek’le (Tuvana Türkay) karşı karşıya geliyor. 1999 yılında vizyona giren Kahpe Bizans’tan sonra Gani Müjde ilk kez bir sinema filminin yönetmenliğini üstleniyor.


TUVANA TÜRKAY’DAN CESUR POZLAR Bizans Oyunları filmine Tuvana… ESTETİK GARANTİLİ SOYUNDU Tuvana Türkay, ‘Bizans Oyunları’…

 

DİREN

Vizyon Tarihi: 15 Ocak 2016

Yapımı: 2015 – İngiltere

Tür: Dram

Süre: 106 Dak.

Yönetmen: Sarah Gavron

Oyuncular: Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Ben Whishaw, Brendan Gleeson

Senaryo: Abi Morgan

Yapımcı: Alison Owen, Faye Ward
FİLMİN ÖZETİ

Çocukluk yıllarından beri çamaşırcı olarak çalışan Maud Watts (Carey Mulligan), birtakım tesadüfler sonucunda kadınların oy verme hakkıyla ilgili mücadele eden süfrajetlere katılır ve seçme hakkı için mücadele etmeye başlar. Bu durum kendi eşi ve etrafındaki ataerkil toplum tarafından hiç hoş karşılanmasa da Emmeline Pankhurst (Meryl Streep) gibi öncü figürlerin yönlendirmesiyle Maud ve etrafındaki mücadele arkadaşları barışçıl çözüm yollarından seslerini duyurmak için daha saldırgan eylemlere geçmeye karar verirler.


İYİ BİR DİNAZOR

Vizyon Tarihi: 15 Ocak 2016

Yapımı: 2015 – ABD

Tür: Animasyon, Aile, Komedi

Süre: 89 Dak.

Yönetmen: Peter Sohn

Seslendirenler: Anna Paquin, Steve Zahn, Frances McDormand, Sam Elliott, Jeffrey Wright

Senaryo: Meg LeFauve

Yapımcı: John Lasseter, Denise Ream

FİLMİN ÖZETİ

İyi kalpli bir Apatosaurus olan Arlo, talihsiz olaylar sonucunda ailesinden ayrı düşer ve uzun bir yolculuğa başlar. Yolda kendine hiç beklemediği bir yoldaş bulur, bu bir insandır… Disney’in 2016 yılının ilk ayında vizyona girmesi beklenen animasyonu, “dinozorlar yok olmasaydı dünya nasıl bir yer olurdu” sorusunu keyifli bir anlatımla irdeliyor.İZLENMESİ GEREKEN FİLMLER İşte sadece en iyilerin yer aldığı… DÜNYANIN EN İYİ 100 FİLMİ İşte beyaz perdeye damga vuran tüm…


EL CLUB

Vizyon Tarihi: 15 Ocak 2016

Yapımı: 2015 – Şili

Tür: Dram

Süre: 98 Dak.

Yönetmen: Pablo Larrain

Oyuncular: Antonia Zegers, Roberto Farias, Alfredo Castro, Alejandro Goic, Alejandro Sieveking

Senaryo: Guillermo Calderón

FİLMİN ÖZETİ

Şili’nin gözlerden uzak deniz kenarındaki bir kasabasında yaşayan 4 eski rahip, emekli bir rahibenin gözetiminde bir evde inzivaya çekilmişlerdir. Ancak hepsinin geçmişinde çocuk tacizi gibi çeşit çeşit skandallar vardır. Günün birinde kurbanlardan biri olan balıkçı Sandokan’ın sırrını açığa vurması, bütün rahipleri derin bir kaygıya sürükleyecektir.

YORUM YOK

CEVAPLA