Bu hafta vizyondaki filmler

Birçok ödül töreninde adından sıkça söz ettiren ‘Carol’, Mike Tyson ve Donnie Yen’in aynı filmde buluştuğu ‘Ip Man 3’ ve İstanbul’un en belalı kedisi, ‘Kötü Kedi Şerafettin’ bu hafta vizyona girenler arasında.

Bu hafta beyazperdede ödüllü oyuncu Cate Blanchett’ın zarif oyunculuğundan, dünyaca ünlü boks şampiyonu Mike Tyson’ın sert yumruklarını içeren birçok film var! Hatta Karadeniz fıkralarının vazgeçilmez kahramanları Temel ile Dursun’da bu hafta vizyonda seyredilebilecek. Bir küçükte uyarı yapalım, çocuklarınızı Kötü Kedi Şeraffettin’den koruyun, tırmalar!

İşte bu hafta vizyona giren harika filmleri

Ip Man 3

Bu Cuma vizyona giren filmler arasında en çok beklenen filmlerden biri olan İp Man 3, iki büyük ismi beyazperdede buluşturuyor. Başrolünde her zaman ki gibi Donnie Yen, büyük ustayı canlandıracak. Onun rakibini ise dünyaca ünlü boksör Mike Tyson canlandıracak.

ipman3

Sang adında bir çete mahalledeki mülkleri ele geçirmeye başlar ve İp Man, öğrencileriyle birlikte kendi mahallesini koruma görevini üstlenir. Bunun sonucunda İp Man ve çete arasında büyük bir kızışma meydana gelir. Çete lideri Frank (Mike Tyson) bir grup öğrenciyi kaçırarak şeytani bir plan hazırlar ve Ip Man’ı alt etmeye çalışır.

Bu kaçıncı Ip Man? Bu kaçıncı Ip Man?

Dram ve dövüş türlerinin en iyi biçimde harmanlandığı sinema yapımlarından biridir Ip Man. Ünlü kareteci Bruce Lee’nin ustası olan Yip Man’dan esinlenerek yapılan film, Wing Chun dövüş sanatını en iyi şekilde beyazperdeye aktarıyor.. 25 Şubat günü gösterime girmesi beklenen Ip Man 3, Wilson Yip’in yönetmenliğinde çıkacak. Bunu vurgulamamızın nedeni, Herman Yau imzasını taşıyan bir Ip Man filmi olmasıdır. Yani iki ayrı yönetmenden iki ayrı Ip Man serisi var. Birinci Ip Man filmi 2008 senesinde Wilson Yip yorumuyla çekildi. Bu filmde Büyük Usta’yı canlandıran kişi Donnie Yen oldu. Ünlü yönetmen Wilson Yip, 2010 senesinde Ip Man 2’yi çekerken tekrar Donnie Yen ile çalıştı. Bildiğimiz üzere üçüncü filmde de Büyük Usta rolünü canlandıracak Donnie Yen, bu defa Mike Tyson ile birlikte rol olacak. Ayrıca, filmde Bruce Lee’yi de göreceğimizi hatırlayalım. Özetle Wilson Yip çok iddialı harika bir yapımla karşımıza gelmeye hazır. 2010 senesinde başka bir seri ile başlayan ‘Ip Man: Efsane Doğuyor’ ise Herman Yau yapımı. Herman Büyük Usta’yı canlandırması için Yu-hang To ile sözleşti. Kafalarda soru işareti burada başladı.

Kötü Kedi Şerafettin

Dikkat! Bu animasyon çocuklara uygun değildir, küfür içerir. Çizgi roman serisi olarak tanıdığımız ve Bülent Üstün’ün kaleminden çıkan Kötü Kedi Şerafettin, bu ay birçok Avrupa ülkesinde vizyona giriyor.

Kötü Kedi Şerafettin

Senaryosunun Levent Kazak ve Bülent Üstün’ün yazdığı filmde Şerafettin’in seslendirmesini Uğur Yücel gerçekleştirirken, diğer oyuncular Demet Evgar, Güven Kıraç, Okan Yalabık, Gökçe Özyol, Ayşen Gruda, Cezmi Baskın, Yekta Kopan, Ahmet Mümtaz Taylan gibi ünlü sanatçılar sesleriyle filme hayat veriyor.

Carol

Altın Küre’de 5 farklı kategoride, Oscar’da ise 6 farklı kategoride aday gösterilen filmin başrolünde bu sene Altın Küre’den En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almış olan Cate Blanchett oynuyor. Festivallerde adından bolca söz ettiren filmin yönetmen koltuğunda ise Todd Haynes oturuyor.

Carol

35’li yaşlarını yaşayan Carol, 1950’lerin New York’unda elit bir hayat sürmektedir. Boşanma sürecine giren Carol, çocuklarının velayeti için mücadeleye girer. Theresa ise hayat mücadelesinin henüz başında, bir butikte çalışan çalışan geç bir kadındır. Bu iki farklı kadının hayatı Manhattan’da lüks bir butikte karşılaşır. Patricia Highsmith’in yazdığı romanından uyarlandı.

Hep Yek

Yerli yapım bir komedi olan Hep Yek filminin oyuncu kadrosunda Fırat Tanış, Gürkan Uygun, İnan Ulaş Torun ve Gökhan Yıkılkan gibi ünlü isimler yer alıyor. Yönetmenliğini ise Ali Yorgancıoğlu üstleniyor.

Hep Yek

Cevat, Türkiye’nin ünlü kabadayılarından birinin oğludur. Uluslararası alanda şöhrete sahip olan manken Camilla’yı tutkulu aşkıyla kaçırmaya karar verir. Cevat hayatının en zor 48 saatini yaşamak zorunda kalırken, bizlere bol kahkahalı bir 1 buçuk saat yaşatır.

Temel ile Dursun İstanbul’da

Ünlü oyuncu Wilma Elles’in de rol aldığı film, Karadeniz fıkralarının vazgeçilmez iki karakteri Temel ile Dursun’un macerasını anlatıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini İhsan Taş’ın üstlendiği komedi filminde Wilma Elles, Alay Cihan ve Tahsin Taşkın baş rolü paylaşıyor.

Temel İle Dursun İstanbul'da

Dursun’u söylediği yalanlar yüzünden Karadeniz’den İstanbul’a sürüklenen Temel, geçte olsa Dursun’un yalan söylediğini fark eder. Karısı Fadime’den korktuğu için geri dönemeyen Temel’in İstanbul hikayesi başlar, biz seyircilere de keyifle izlemek düşer.

YORUM YOK

CEVAPLA