İSTANBUL Emniyeti, 3-10 Nisan arasında kutlanan Polis Haftası etkinliklerinin startını verdi. İl Emniyet Müdürü Dr.Mustafa Çalışkan ilk program olarak Otizm Farkındalık Haftası kapsamında “polis” olmak isteyen, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencileri kabul etti. Çalışkan “Engelliler kelimesinin yerine ‘Engin Gönüllüler’ ifadesinin kullanılmasını teklif ederek, komiser olmak isteyen bir öğrenciyi makamına oturttu.

20170403_121920.jpg görüntüleniyor

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 172’inci yıldönümü kutlamalarının startını verdi. Her yıl 3-10 Nisan haftası arasında düzenlenen etkinliklerinin, ilki ‘Otizim Farkındalık Günü’ sebebiyle, farklı bir programla başladı. İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan, Ümraniye Şakire Hanım Özel Eğitim Merkezi’nin “ Bir hayalim var” projesi kapsamında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne yaptıkları başvurunun hayata geçirilmesini istedi. Çalışkan’ın talimatıyla, Otistik ve Özel Eğitime Muhtaç Öğrencilere hizmet veren okuldaki “Polis olmak istiyoruz” diyen 15 öğrencinin hayalleri bir günlüğüne de olsa gerçeğe dönüştü.

20170403_121327.jpg görüntüleniyor

MAKAMINA KABUL ETTİ

İstanbul Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla, öğrencilerin, güvenliği alınmış bir bölgede polislerin kullandıkları araçlarla dolaşması ve trafik uygulamasına katılmaları sağlandı. Polis üniforması giyen ve polislerle birlikte farklı mekanları ziyaret eden öğrenciler, eğlenceli vakit geçirdi. Dr. Mustafa Çalışkan, polis haftası etkinlikleri kapsamında öğrencileri makamında kabul etti.

20170403_120631.jpg görüntüleniyor

‘ENGİN GÖNÜLLÜLER’

Çalışkan Özel Eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerle sohbet ederken, yaptığı konuşmada, “ Engelli kelimesi toplumda kabul gördü ama ben ‘Engin Gönüllüler’ olarak değişmesinin değerlendirilmesini istiyorum. ‘Engin gönüllüler’ kelimesi çocuklarımıza daha çok yakıştırıyorum. Çocuklarımızı gördüm, çok iyi eğitim almışlar.  Polis Haftası kapsamında bu kardeşlerimle bir araya geldik” dedi.

20170403_120634.jpg görüntüleniyor

‘BİR HAYALİM VAR’

Okul yöneticilerinden ise, “Okulumuz olarak ‘Bir hayalim var’ diye bir projemiz var. Polis olmak isteyen, doktor olmak isteyen Cumhurbaşkanımızla görüşmek isteyen çocuklarımızı, hayallerine kavuşturmak istiyoruz. Bundan sonraki yaşamları boyunca yaşayamayacakları bu durumu onlara yaşatmak istiyoruz” diyerek, Dr. Mustafa Çalışkan ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

20170403_120701.jpg görüntüleniyorMAKAMINI TESLİM ETTİ

Misafirlerini ağırlamaktan mutlu olduğunu dile getiren, Çalışkan’da öğretmenlere teşekkür ederken, komiser olmak isteyen bir öğrenciyi kısa süreliğine makamına oturttu. “Ben Komiser olacağım” diyen Sabri Ali Fırat’a “Gel sen müdür ol” diyen Çalışkan’ın isteği üzerine makam koltuğunu oturan Fırat’ın heyecan ve mutluluğu tebessüme sebep oldu.

20170403_122002.jpg görüntüleniyor

TOPLU FOTOĞRAF

Programın sonunda misafirlerine hediye veren Dr. Mustafa Çalışkan öğrenciler ve aileleriyle fotoğraf çektirdi.

YORUM YOK

CEVAPLA