Kastamonu’nun vizyonunu ve çehresini değiştiren kadınların başında gelen Uzman Psikolog ve eğitim yatırımcısı başarılı iş kadını Gamze Eser, Kastamonu’da en çok da kadınlara istihdam sağlıyor, ve Kuzey Anadolu Bölgesi’nde kadın kalkınması için bunu bilinçli olarak yaptığını vurguluyor.

Türkiye’de başarılı kadınlar listesinde hep yer eden ve ülkesine kazandırdığı 5 okul ile hafızalara kazınan Uzm.Psikolog Gamze Eser, kurucusu olduğu eğitim kurumlarında en çok da kadınlara istihdam sağlıyor.

Kuzey Anadolu Bölgesi’nde ve Kastamonu’da bunu bilinçli olarak yaptığını vurgulayan Eser, ”Bir kadın bir dünyayı kurtarabilir, dünyanın çehresini değiştirebilir, kadınlar her alanda her sektörde kendilerini gösterme ve ifade etme şansı bulmalıdırlar. Bu bizim geleceğimiz ve çocuklarımıza bırakacağımız dünya şartları için de son derece gereklidir. Söz konusu sektör eğitim sektörü ve çocuklara hizmet ve öğretim vermekse eğer, konu daha da hassas bir boyut alır. Çalışan iş arkadaşlarımın net olarak %80i kadındır” dedi.

YORUM YOK

CEVAPLA