Kapat

Metro, Sarıyer sınırına dayandı

Tarih: 20.08.2007

Metro, Sarıyer Sınırına Dayandı, Taksim-4. Levent Metro Hattı Sarıyer sınırına kadar dayandı. Hattın büyük böl? ?mü tamamlandı.


FriendFeed ile PaylaşArtan nüfusa bağlı olarak araç sayısı nın çoğalması ve toplu taşım araçlarının tercih edilmemesi nedeniyle her geçen gün büyüyen trafik keşmekeşi İstanbulluların en büyük sorunları ndan..İstanbul’u esir alan trafik sorununa kavşak, tünel ve raylı sistemlerle ç areler aranırken İstanbul’un güzide yerleşim yerlerinden Sarıyer’de de trafiği rahatlatacak çalışmalar hız kazandı. Hızla devam eden tünel çalı şmasının yanı sıra, Taksim-4. Levent Metro Hattı’nın devamı olan 4.Levent-Seyrantepe-Ayazağa-Atatürk Oto Sanayi Sitesi-Darüşşafaka metro hattı nın büyük bölümü tamamlandı. Etüt çalışmaları devam eden Sarı yer-Beşiktaş ve Darüşşafaka-Çayırbaşı metro hattı da hizmete girecek.


Sarıyer’in trafik sorununa neşter vuracak olan çalışmalar hız kazandı. Sarıyer-Çayırbaşı arasında 4100 metrelik gidiş dönüş tünel yolu yapımı devam ederken, raylı sistem yol çalışmaları da sona doğru yaklaşıyor. İstanbul’un ana ulaşım metro hattı olan Taksim-4.Levent metrosunun devamını oluşturan 8 kilometre uzunluğundaki 4.Levent-Seyrantepe- Ayazağa-Atatürk Oto Sanayi Sitesi-Darüşşafaka metro hattı tünel çalış masının yüzde 70’i tamamlandı. Toplam 250 milyon dolara mal olacak metro hattının, saatte tek yönde 70 bin yolcu taşıma kapasitesi bulunuyor. Yakında hizmete girecek olan Sarıyer-Beşiktaş ve Darüşşafaka-Çayırbaşı metro hattının ise etüt çalışmaları devam ediyor.


Göreve geldiği günden itibaren Sarıyer için hazırladığı projeleri bir bir hayata geçiren Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün, bu projelerden biri olan Sarıyer-Çayırbaşı arasında tünel yolunun en kısa zamanda yapılarak, trafik sorunun büyük ölç üde azaltılacağının altını çiziyor. Metro çalışmalarının aralıks? ?z ettiğini ifade eden Başkan Tülün, “ Metro çalışmalarının Hacı oasman’a kadar olan kısmında çalışmalar devam ediyor. Buradan Ayazağa’ya ordan da Darulşafaka’ya kadar metro çalışmaları devam edecek. Metronun Çayırbaşı’na kadar getirilmesi ile ilgili çalış malarımız da sürüyor” dedi.
Etiketler:
Bu Haber Toplam 9278 Defa Okunmuştur.
Facebook hesabınızla yorum yapın, Onay Beklemeyin!
   
Henüz Bu Konu Hakkında Herhangibir Yorum Yapılmamış. Yorum Yapmak İstiyorsanız Tıklayınız!
Toplam Yorum Sayısı:

Künye

Siteye ait künye bu bölümde sergilenecektir.

Son Twitler

  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 2 saat önce
  • @kullaniciOto paylasim özellikli twitter sosyal box

    - 3 saat önce

Sosyal Medya