Apple’dan güzel haber: iPhone SE beklenenden çok daha erken geliyor!
Erdem Gükrer; Yeni Şafak

Apple’ın bu hafta başında resmi tanıtımını gerçekleştirdiği yeni iPhone modelinin Türkiye’de satışa sunulacağı tarih belli oldu.

Apple’ın bu hafta başında resmi tanıtımını gerçekleştirdiği yeni iPhone modelinin Türkiye’de satışa sunulacağı tarih belli oldu.

Türk Telekom’un resmi bilgilendirmesine göre iPhone SE 8 Nisan’dan itibaren TT mağazalarında satışa sunulacak. Bu arada Apple Türkiye’nin resmi sitesinde siparişlerin alınmasına 29 Mart’ta başlanacağının yazdığının da notunu düşelim.

Açıkçası şaşırdık. İlk kez bir iPhone modeli dünya ile neredeyse eşzamanlı biçimde bizde de satışa sunuluyor. Bildiğimiz gibi ilk parti sevkiyatın yapılacağı ülkelerde (ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Portoriko, Singapur ve İngiltere) önsiparişler dün itibarıyla alınmaya başlandı. Satışlarsa ise 31 Mart’ta başlayacak. Bir hafta sonra da bize gelecek demek ki.

Fiyatlandırma 16GB’lığı için 2.000 TL, 64GB’lığı içinse 2.400 TL. Renk seçenekleri ise gümüş, uzay grisi, altın ve gül kurusu olarak sıralanıyor.

iPhone SE

iOS 9.3 işletim sistemi
4-inç (1136×640) IPS ekran
Apple A9 yongaseti
2GB RAM
16/64GB dahili hafıza
12MP kamera (4K kayıt, piksel odaklanması, gerçek tonlu LED flaş)
1.2MP ön kamera
3G/4.5G (150Mbps), Wi-Fi, BT, GPS, Apple Pay
Touch ID

 

 

YORUM YOK

CEVAPLA