İstanbul Valisi Vasip Şahin, katıldığı  ‘CNR Kitap Fuarı’nda  İstanbul’da  yaşanan saldırılarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilindiği üzere dün sabah  Bayrampaşa’da Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne yönelik terör saldırısı olmuştu.Bunun üzerine  polis terör örgütü DHKP-C’nin yöneticilerine yönelik operasyon düzenlenmişti.

Vali Vasip Şahin yaptığı açıklamada, “Dün gerçekleşen saldırı ve akabinde arkadaşlarımızın yaptığı operasyonlarıda kamuoyu ve sizler yakından takip ettiniz. Bu tür eylemlerle zaman zaman karşılaşıyoruz. Ancak güvenlik kuvvetlerimiz ilimizdeki huzur ve sükunu sağlama noktasında azami derecede gayret sarfediyor. Şehrimizde şuçluya ya da kötü niyetli insanlara ülkemizin bütünlüğüne kast eden teröristlere karşı her türlü cevabı vermek, yakalayıp adli mercilerin önüne çıkarmak bizim görevimiz. Arkadaşlarımız bunu başarıyla yapmaya çalışıyor” diye konuştu.

Yaşanan bu saldırıların ardından İstanbulluların paniğe kapılmamalarını isteyen Vasip Şahin, vatandaşlardan polis ve güvenlik güçlerine destek vermelerini istedi. Şahin, “Şu anlamda yardım ve destekte bulunmalarını kastediyorum; Kendilerince endişe ettikleri, şüpheli gördükleri olay, husus, kişi görürlerse ve bu konuyu bizlerle paylaşırlarsa en azından daha hızlı müdahale etmiş oluruz.” dedi.

Bayrampaşa da meydana gelen  saldırının ardından art arda gerçekleşen diğer silahlı saldırılarıla ilgili olarak, “Onlar, kendilerince güç göstermeye çalışıyorlar ama Allah’ın izniyle, arkadaşlarımızın da gayretiyle onlar boşa çıkacaktır. Bu metodla bir yere varılması hiç mümkün değildir. Bu ülke, bu tür saldırı ve hareketlerle sarsılacak kadar köksüz bir devlet değildir. Dolayısıyla bunun ancak kendilerine zararı olur” dedi. Vasip Şahin, “Biz İstanbul’da her türlü tedbiri elimizdeki imkanlar ve personel kapasitesi doğrultusunda alıyoruz. Bundan sonra da almaya devam edeceğiz. Tabiki zaman zaman ek tedbirler alınması gerekebilir. Onları da yerinde ve zamanında almaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

YORUM YOK

CEVAPLA