Oğuzkaan Koleji Öğrencileri, Parmaklıklar Arkasından Gelen Kitap İstiyoruz Çağrısına Kayıtsız Kalmadı…
“KİTABIN SİHİRLİ GÜCÜ!”

Gerçekleştirdikleri sosyal sorumluk projeleri ile dikkat çeken Oğuzkaan Koleji öğrencilerinin, geçen yıl Ağrı Diyadin Anadolu Lisesine yaptığı kitap yardımını ulusal gazetelerde gören ve halen Balıkesir Bandırma cezaevinde yatan bir hükümlünün, Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz’a yazdığı mektupta yer alan kitap ve spor malzemeleri isteği karşılıksız kalmadı.

Hatice Yılmaz

Oğuzkaan Koleji Öğrencileri, Bandırma 2 nolu T Tipi Kapalı Cezaevinde kalmakta olan hükümlü Süleyman Aydın ‘ın yaptığı kitap çağrısı üzerine yüzlerce kitabı Bandırmaya gönderdi.

KİTAP YOLLAR MISINIZ?
Balıkesir Bandırma 2 No T Tipi Kapalı Cezaevinden yatan Süleyman Aydın’dan gelen mektupta, “ Cezaevinde kütüphanemiz var, ancak içinde kitap yok. Okumak isteyen çok mahkum var. Cezaevinde geçen zamanı en iyi şekilde değerlendirip buradan çıktığımızda topluma yararlı insanlar olup sevdiklerimize kavuşmak istiyoruz” isteği üzerine harekete geçen Oğuzkaan Koleji öğrencileri, hemen okul içinde kampanya başlattı.

kitap yardım
ÖĞRENCİLERDEN TUTUKLU VE HÜKÜMLÜLERE KİTAP DESTEĞİ
Afişler tasarlayıp okul kampüslerinde her yere asan öğrenciler, kısa sürede yüzlerce kitap topladı. Kitapların gönderimi için ise kargo şirketleri ile görüşüp sponsor olmaları için ikna etmeye çalıştı. Cüzi bir miktar para karşılığında bir kargo şirketiyle anlaşan öğrenciler, kitap ve spor malzemelerini koliler halinde Bandırmayaya ulaştırdı.

mektup 1
Sosyal yaşamdan uzak kalan bu kişilerin kitapla topluma kazandırılabileceğini belirten Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz,” Cezaevine kitap kampanyası öğrencilerimiz için büyük bir hayat dersi oldu, büyük ilgi gördü. Cezaevi yetkilileri de memnuniyetlerini dile getirdi. Bu kitapların parmaklıklar arkasındaki tutuklu ve mahkumlara da yeni ufuklar açmasını umut ediyoruz. Oğuzkaan Koleji Öğrencileri’nin sosyal sorumluluk kampanyalarında bu kadar aktif olmasından dolayı gurur duyuyoruz.” dedi.

mektup

YORUM YOK

CEVAPLA