Üst segmentin yeni f/p canavarının çıkış tarihi resmiyete kavuştu.

Yeni Şafak

Komple alüminyum kasayla gelen ve mükemmel bir f/p oranı sunan yeni akıllısı M3 Note’u çiçeği burnunda satışa sunan Meizu’nun eli kulağındaki tepe seviyesi Pro 6’ya yönelik detaylar da netlik kazanıyor.
Son bilgiler dahilinde, Meizu hem modele yönelik ilk resmi görüntüyü yayımladı hem de lansman tarihini duyurdu.
Weibo üzerinden davetiyeleri yollamaya başlayan Meizu, tanıtımı 13 Nisan’da, yani önümüzdeki hafta Çarşamba günü, Pekin’de düzenleyeceği etkinlikle birlikte gerçekleştirecek.

Gelelim görüntüye:

Muhtemelen alüminyum 7000 serisi alaşıma sahip olacak yekpare metal kasayla gelecek olan Meizu Pro 6’nın arkasına baktığımızda ilk dikkatimizi çeken detay LED flaşın yeri. Kameranın hemen altına yer verilen flaş gördüğümüz gibi hem muadillerinden hem büyük hem de daha farklı, yuvarlağımsı bir tasarıma sahip. Bu arada olası yanlış çıkarımların önünü almak için parmak izi okuyucusunun ön tarafta ana ekran tuşunun altına gömülü olduğunun da notunu düşelim.

Telefonun teknik özelliklerine ilişkin elimizdeki tüm bilgileri aşağıdaki haberimizde paylaştığımızdan bir kere daha tekrar etmiyoruz:

İşte Meizu Pro 6
Xiaomi Mi 5 Pro ile kıyasıya f/p krallığı yarışına girecek Meizu Pro 6’dan görüntüler geldi.
Meizu’nun önümüzdeki günlerde resmi tanıtımının gerçekleşmesi beklenen yeni tepe seviyesi Pro 6 görüntülendi.
Karşımıza ilk olarak geçtiğimiz günlerde beyaz renkli versiyonuyla çıkan modelin şimdi sızdırılanı ise siyah renkli olanı. Ama daha da önemlisi bu kez arkası da görüntülenmiş ki bu bir ilk.
Modelde yer verilecek olan yongaseti ile halen belirsizliğini koruyor. Eğer sızdırılan yol haritasına bakarsak bu model Samsung GS7’leri de güçlendirilen Exynos 8890 ile gelecekken bir küçük kardeşi olan Pro 6 Mini’de ise Mediatek’in bayraktarı 10 çekirdekli Helio X25 kullanılacak. Bir diğer seçenek ise her iki modelin de Helio X25 ile gelme ihtimali. Dediğimiz gibi burası henüz muğlak. 4GB RAM ise standart.

21MP’lik arka kamerayla gelecek telefonda lazer oto odaklanma modülü kullanan Meizu önde ise öz çekimler için 5MP’lik bir kameraya yer vermiş.
Helio X25, X20’nin saat hızları daha yüksek bir üst versiyonu. 3 iş kümeli tasarıma sahip olan işlemcide Cortex A72 (2.5GHz) tabanlı iki çekirdek performanstan (oyunlar vb.) sorumlu olacakken, Cortex A53 tabanlı, her bir dört çekirdeğe sahip diğer iki küme ise sırasıyla 2.0GHz ve 1.4GHz hızlarında görev alacak ve orta yoğunlukta işlerle, fazla güç gerektirmeyen görevlerden sorumlu olacaklar. Grafik ayağında ise saat hızı 780MHz’dan 850MHz’a çıkarılan Mali-T880 MP4 GPU’su yer alacak.
5.7-inç (2560×1440) SAMOLED ekrana sahip olması beklenen Pro 6’nın ekran camının 2.5D olacağı da kesin. Yani ‘neredeyse çerçevesiz’ dediğimiz sınıfa giriyor. Basınca duyarlı ekran ise yine kesinlik kazanmayan bir diğer artısı. Keza parmak izi okuyucusu da ana ekran tuşunun altına gömülü. Kasa ise komple metal.

YORUM YOK

CEVAPLA