Hindistan’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Doktorlar, kulak ağrısı şikayetiyle hastaneye giden küçük kızın kulaklarından bugüne kadar yaklaşık 1000 tane karınca çıkardı. Küçük kızın çaresiz anne babası yöresel tedavilerden büyücü doktorlarına kadar her yolu denediklerini lakin karıncaların Shreya’nın kulağından çıkmaya devam ettiğini ifade ettiler.

Hindistan’ın Gucerat eyaletinin Deesa ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Shreya Darji adlı kızın kulağından doktorlar bugüne kadar yaklaşık 1000 tane dev karınca çıkardı. Ebeveynleri, Shreya’nın kulağından her gün ortalama 10-15 kadar karıncanın dışarı çıktığını ifade etti.

Şiddetli kulak ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti

Hintli Küçük kız Shreya’nın kulağındaki ağrı ve sorun ilk olarak Ağustos ayında ortaya çıktı. Kulak ağrısı şikayetiyle yerel hastaneye götürülen küçük kızın kulak kanalında doktorlar karıncalar buldu. Daily Mail’de yer alan habere göre, doktorlar Shreya’nın kulağından bugüne kadar yaklaşık bin civarında karınca çıkardı. Yapılan bütün tedavi denemelerine rağmen talihsiz kızın kulağındaki sorun sürmekte ve karıncalar üremeye devam etmekte.

Anne-baba her yolu denedi

Endoskopik kamerayla çekilen görüntülerde Shreya’nın kulağından, doktorların ölü karıncaları çıkardığı izlenmekte. Küçük kızın çaresiz anne babası yöresel tedavilerden büyücü doktorlarına kadar her yolu denediklerini lakin karıncaların Shreya’nın kulağından çıkmaya devam ettiğini ifade ettiler.

Genç kızın kulağında karınca yuvası!

Hintli Kulak Burun Boğaz uzmanı Dr. Jawahar Talsania , “Shreya’ya yapılması gerekentüm tetkikleri yaptık. MRI ve CT taramalarına rağmen her şey normal görünüyor. Küçük Shreya’nın kulaklarında hiçbir anormallik bulamadık. Karıncaların bazen ısırmaları dışında küçük kız hiç bir acı çekmiyor. Kulak kanallarında herhangi bir hasar da tespit etmedik” dedi.

“Tıp dünyası şaşkın”

Hintli Dr. Jawahar, “Sheraya’nın anne ve babası doğal normal bir hayat sürüyor ve doğal bir çevrede yaşıyorlar. Bu sebeple doğal yaşam ortamının da küçük kızın kulağında karınca yaptığını söyleyemeyiz. Karıncaların kökünü kurutmak için onları kulak damlasıyla boğmayı da denedik fakat üremeye devam ettiler. Karıncaların kulak içine yumurta bıraktığını düşünmüyoruz. Kulağın içinde bir kraliçe karınca da tespit edemedik. Kulağın içine endoskopik kamerayla girip yumurta çemberi de aradık fakat bir çözüme ulaşamadık. Tüm bu sonuçlar karşısında tamamen şaşırmış durumdayız. Hindistan’ın Tıp tarihimizde böyle bir olaya hiç denk gelmemiştik” dedi.

Gucerat’ta bir atölyede televizyon tamirciliği yapan babası Sanjay Darji (40), “Küçük kızım sınıfında yada evde otururken kulağından karıncalar çıkıyor. Kızımın sağlığının çok daha kötüye gitmesinden korkuyorum. Yapmam gereken her şeyi yaptım. Onu en iyi doktorlara götürdüm ama problemi çözülmedi. Kızımın sağlığı ve geleceğinden endişeliyim. Bu ilginç sağlık sorunu kızımın eğitim öğrenimini olumsuz etkiliyor. O çalışkan bir öğrenci ancak bu sağlık sorunları nedeniyle bir çok gün derslerine devam edemedi” dedi.
Shreya,
Hindistan

YORUM YOK

CEVAPLA