İstanbul Uyuşturucu ile Mücadele Şube ekipleri Havalimanında risk analizi yaptıkları bir genç kızın valizinde piyasa değeri 6 milyon lira olan sentetik Kannabinoid ele geçirdi.  Hong kong’dan geldiği tespit edilen E.S, ele geçirilen ürünlerin protein malzemesi olduğunu söyledi. Kriminal incelemede MDMB karışımı ilkkez Türkiye’de yakalandığı ortaya çıktı, Öte yandan Narkotik polisi yaptığı 3 ayrı operasyonda ise piyasa değeri 9 milyon lira olan yüksek miktarda uyuşturucu ele geçirdi.

es2

İçişleri Bakanı Süyelman Soylunun uyuşturucu ile Mücadele konusunda “Uyuşturucu satıcısını gördüğünüz anda acımayacakzınız” açıklamasının ardından İstanbul Uyuşturucu ile Mücadele Şube ekipleri 4 ayrı operasyona imza attı. Yakalanan uyuşturucular ile birlikte 5 kişi tutuklandı.

HONG KONG İSTANBUL HATTI

Atatürk Havalimanında görev yapan Narkotik polisleri şüphli şahıslar üzerinde risk analizi yaparak yurda uyuşturucu madde girmesini önlüyor. Polis son çalışmasında bir genç kızın haraketlerinden şüphelendi. Valizini aldıktan sonra durdurulan E.S isimli genç kızın valizinde 2 kiloya yakın protein tozunu andıran kimyasal madde ele geçirildi. Kriminale gönderilen protein tozu uyuşturucu çıktı

e.s4

İLK KEZ YAKALANDI

Yapılan incelemelerde protein kutularının içinde MDMB karışımı olan sentetik Kannabinoid olduğu tespit edildi. Piyasa değeri 6 milyon lira olan uyuşturucunun Türkeye’de ilkkez yakalandığı kaydedildi.

e

SEVGİLİSİ ARANIYOR

Ele geçirilen ürünün protin tozu olduğunu söyleyen E.S suçlamaları kabul etmedi. Polis yapılan araştırmalarda Hong Kong’dan E.S’ye içi uyuşturucu hammedesi dolu olan kutuları Türk sevgilisinin verdiğini tespit etti. E.S’nin Hong Kong a girerek kısa bir tatil yaptığı sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlardan ortaya çıktı. E.S emniyetteki sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

es6

FİGO “Bingo” DEDİ

Uyuşturucu ile Mücadele Şube ekiplerinin yaptığı ikinci operasyonda sürücülüğünü M.K’nın yaptığı bir ticari taksi durduruldu. Narkotik köpeği FİGO uyuşturucuyu kısa sürede buldu. piyasa değeri 1.5 milyon lira olan 41 kilo skunk ele geçirildi. M.K çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

es7

RECİDANS’DA UYUŞTURUCU DEPOSU

Narkotik dedektiflerinin aldığı ihbar sonrası Küçükçekmece’de bir rezidansdaki daireye operasyon düzenlendi. Polis kapıyı kırarak içeri girdi. Piyasa değeri 1 milyon lira olan 15 kilo Skunk maddesi ele geçirildi.

UZİ’li OPERASYON

Uyuşturucu ile Mücadele Şube ekipleri tarafından Fatih’de yapılan 4. operasyonda uyuşturucu baronlarına ağır darbe vuruldu. A.A isimli bir kişinin evinde yapılan aramalarda 55 bin adet ekstacy, 1.5 kilo kokain  ele geçirilirken aralamarda bir UZİ ve bir adet tabanca ele geçirildi.

YORUM YOK

CEVAPLA