KARTAL BELEDİYESİ’NDEN YENİ BİR PARK DAHA

TAKDİR SOKAK PARKI (1)

Kartal Belediyesi Başkan Altınok Öz’ün öncülüğünde Kartal’da yeşil alanları artırmak amacı ile yeni parkların yapımı ve mevcut parkların düzenlenmesi çalışmalarını sürdürüyor. Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonucu Hürriyet Mahallesi’nde yapımı bitirilen ‘Takdir Sokak Parkı’ Kartallıların hizmetine sunuldu.

TAKDİR SOKAK PARKI (4)

Toplam 982 metrekarelik alan üzerinde düzenlenen park ile Kartal’a 477 metrekare daha yeşil alan kazandırıldı. Doğal taştan istinat duvarı ile çevrelenen parkta ayrıca, 117 metrekare üzerine kurulu çocuk oyun alanı düzenlendi ve oyun üniteleri yerleştirildi.

TAKDİR SOKAK PARKI (5)

Ailelerin dinlenmesi için banklar konuldu. Oyun alanlarında çocukların yaralanmalarını önlemek ve motor reflekslerinin gelişimi için en uygun malzemelerden biri olan doğal kum tercih edildi. Parkın sert zeminlerinin kaplanmasında yine doğal taş tercih edilirken, parkın dekoratif aydınlatılması da yapıldı. Engelli vatandaşlar için hissedilebilir yüzeyin yapıldığı parka, 8 farklı türde ağaç ve çalı dikildi. Yağmurlama sistemi ile sulamanın gerçekleştirildiği Takdir Sokak Parkı’nda yürüyüş yolları düzenlendi. Resmi açılışı henüz yapılmayan park, vatandaşların ve çocukların kullanımına açıldı.

 

YORUM YOK

CEVAPLA