YILBAŞI GECESİ İÇİN EN İYİ CANLI MÜZİK MEKANLARI

İSTANBULBURDA.COM / HABER MERKEZİ

Yılbaşına son günler, eğer yılbaşı gecesi için kesin bir plan yapmadıysanız, sizin için yılbaşında harika bir gece geçirebileceğiniz en iyi 10 canlı müzik mekanını derledik.

Mekanları harf sıralamasına göre yaptık

1) BABYLON

babylon

İstanbul’un merkezi Şişli’de bulunan Babylon, canlı müzik ve eğlence dünyasının önemli mekanı haline geldi. Babylon Bomonti, bir eğlence merkezi olmasının dışında, insanların sürekli takıldığı bir kültür sanat merkezi oldu. Bu eşsiz güzellikteki Babylon Dükkan ve Radyo Babylon stüdyosunun bulunduğu Babylon Bomonti’de 600 seçkin konuk etkinlikleri izleyebiliyor. Bu eşsiz mekanda, konser, alternatif tiyatro ve sinema etkinlikleri izlenebiliyor.

Bomontiada. Tarihi Bomonti Bira Fabrikası. Birahane Sokak No: 1 BOMONTİ / İstanbul

Ulaşım:

Metro: Yenikapı-Hacıosman metro hattı ile Osmanbey’de indikten sonra Şişli Polis Karakolu yönünde ilerleyerek, Silahşör Caddesi’ni doğru yürüyebilir ve Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’na ulaşabilirsiniz. 

Otobüs: Taksim-Şişli-Mecidiyeköy güzergâhında Halaskargazi Caddesi’nden geçen herhangi bir otobüse binip Osmanbey veya Şişli Hamidiye Etfal duraklarından birinde indikten sonra Şişli Polis Karakolu yönünde ilerleyerek, Silahşör Caddesi’ni doğru yürüyebilir ve Tarihi Bomonti Bira Fabrikası’na ulaşabilirsiniz.

2) BRONX PI

BRONX PI

Taksim Terkos çıkmazında bulunan Bronx, 7 Pink Floydlar ve 2 Prenses benzeri yerli cover gruplarıyla ön plana çıkıyor. Bronx’da bu grupların dışında, Jay Jay Johanson’dan Parov Stelar Band’e kadar uluslararası ünlü bir sürü isimde hayranlarıyla buluşturuluyor. Yerli ve yabancı birçok ismi nezih bir ortamda dinlemek istiyorsanız Bronx tam da sizlere göre

Adres:

Istiklal Cad. Terkos Çıkmazı No: 8

TAKSİM / İstanbul

Ulaşım:

Taksim’e geliş için metro hattından veya son durağı Taksim olan toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. Bronx Pi Sahne Taksim’den Tünel istimaketine doğru giderken İstiklal Caddesi üzerindeki Odakule’nin ilerisindeki Terkos Çıkmazı’nın sonundadır.

3) DOROCK XL

DOROCK XL

Kadıköy’de geçtiğimiz günlerde açılan Dorock XL, İstanbul’un ses getiren eğlence mekanları arasına girdi. Mekan 2 bin metre karelik oldukça geniş bir alana sahip. Mekanda konser alanı dışında gönlünüzce oturacağınız cafe&bistro’da yer alıyor. Enfes bir etkinlik öncesi burada eş dost ve akrabalarınızla harika vakit geçirebilirsiniz.

4) GARAJİSTANBUL

GARAJİSTANBUL

Taksim İstiklal Caddesi’nde bulunan harika bir eğlence ve etkinlik mekanı. Garajistanbul’da Konserlerin dışında, dans, tiyatro ve sergiler de düzenleniyor. Ünlü yerli ve yabancı sanatçıların ilginç etkinliklerine, işyeri etkinliklerine ve özel kapalı davetlere de katılabilirsiniz.

Tomtom Mah. Yeni Çarşı Cad. Kaymakam Reşat Bey Sok. No: 11/A GALATASARAY / İstanbul

Taksim’e gelmek için metro hattını yada Taksim’e gelen İETT otobüslerini tercih edebilirsiniz. İstiklal Caddesi’nde insan seli arasında Tünel’e doğru yürürken, sol yanınızda alatasaray Lisesi bulunur, Yapı Kredi Yayınları ile Kazım Taşkent Sanat Galerisi’ni arkanıza aldıktan sonra Acara Sokağa girin, yaklaşık 30 metre gittikten sonra , sağ tarafta kalan Akarsu Sokağın sonunda tekrar sol tarafa dönün, Kaymakam Reşat Bey Sokak’a girdiğinizde No 11/A’da, garajistanbul

5) HAYAL KAHVESİ

HAYAL KAHVESİ

Bir beyoğlu klasiği olan Hayal Kahvesi’nde bir birinden ünlü gruplar performanslarını sergiliyor. Hayal kahvesinin Beyoğlu’nda önemli bir geçmişi vardır. Burada ayrıca yerli ve yabancı birçok ünlü sanatçı sahne alıyor. Sevdiklerinizle müzik dolu, eğlence dolu bir gece geçirebileceğiniz bir mekan

Meşelik Sokak No:10 TAKSİM / İstanbul

Taksim’e gelen metro hatları ile İETT otobüslerini kullanabilirsiniz. Ayrıca değişik ilçelerden kalkan minibüslerde Taksim’e gelir. Hayal Kahvesi Beyoğlu, Sıraselviler Caddesi ve İstiklal Caddesi’nin birleştiği yerde, Ayia Triada Kilisesi’nin karşısındadır.

6) JOLLY JOKER

JOLLY JOKER

Beyoğlu’nun en önemli müzik ve sanat etkinlikleri yapıldığı eğlence merkezidir. Jolly Joker İstanbul, ‘performance hall’ içeriğiyle İstiklal Caddesi’nin eğlence merkezlerinden birisidir. Jolly Joker’de yurdumuzun önde gelen sanatçıların dışında, ünlü yabancı şarkıcılarda sahne alır.

Sigara İçme Alanı Vardır
1000 metre kare kapalı alana sahip yaklaşık 800 kişilik bir hacme sahiptir. Beyoğlu’nun altyapı, teknik, akustik, hacim ve servis anlamında en donanımlı performans merkezidir. Eğlenceyi teknoloji ve görsellikle birleştiren Jolly Joker İstanbul’da geniş bir sigara içme alanı da mevcuttur. 

Balo Sok. No: 22 BEYOĞLU / İstanbul

Taksim’e metro, İETT otobüsleri ve dolmuşlarla ulaşabilirsiniz.

7) KADIKÖY SAHNE

JOLLY JOKER

İstanbul Anadolu Yakası’nın en önemli konser merkezidir. Kadıköylüler için önemli bir kültür sanat alanıdır. Pilli Bebek, Birsen Tezer, Mehmet Erdem, Pinhani, Yeni Türkü gibi birçok ünlü isim Kadıköy Sahne’nin müdavimlerindendir.

Halitağa Cad. Şadırvan Pasajı KADIKÖY / İstanbul

8) NARDIS JAZZ CLUB 

Nardis

En güzel caz nerede diye bir soru ile karşılaşırsanız, bu sorunun hiç kuşkusuz tek cevabı vardır o da Nardis’tir. Yerli ve yabancı birçok caz sanatçısının en güzel eserlerini burada sergiler. Konser alanı 120 kişiye kadar konuğunu ağırlar. Burada özellikle de hafta sonu yer bulmak oldukça zordur. Bu nedenle rezervasyon yaptırmayın sakın ama sakın unutmayın.

9) SALON İKSV

SALON İKSV

İstanbul’da kültür sanat denilince hemen ilk akla gelen en nezih mekanlardan biridir. Şişhane yokuşunda bulunan tarihi binasında Salon İKSV’de oldukça hızlı sahne sistemi ile birbirinden değişik performans sergilenir. Burada kendi alanında uzman yüzlerce sahne sanatçısı eserlerini sunmuştur.

10) VOLKSWAGEN ARENA

VOLKSWAGEN ARENA

2014 yılı yazında açılan VolksWAGEN Arena’da çok önemli konser ve etkinliğe ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 6 bin kişiyi ağırlayan benzersiz bir amplifike ses sistemli bu sahnede doyumsuz müzik ziyafeti çekebilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAPLA